NSP Anti-klor er et godt produkt for deg som driver med softwash eller som bruker klor i vaskemidler og trenger å nøytralisere kloren.
Det minsker sjansen og graden av klor-skader som: skader på beplantning, korrodering på glass, rammer, plexiglass, aluminium osv.
Om du bruker NSP Anti-klor så reduserer du også mengden med vann som trengs for å skylle.
TIPS: Kjør litt NSP Anti-klor til å skylle igjennom pumper, slanger, utstyr og pakninger og i vanntanker når jobben er ferdig, da forlenger du levetiden på utstyr, pakninger osv.
Kan enkelt doseres i en lavtrykksprøyte eller i såpetanken på softwash-systemet.
Bruksanvisning:
- Skyll over overflaten med NSP Anti-klor.
- Sprøyt ned utstyr, vinduer, kjøretøy, og andre flater.
- Skyll deretter lett over med vann.
Lett skylling vil gjøre at Anti-Klor fortsetter å jobbe på overflaten om man ønsker det.
- Kan også brukes forebyggende. Skyll lett over planter eller sensitive overflater med Anti-klor før du begynner å vaske med klorbaserte midler.
NB: Gjør alltid en test på planter på et lite synlig sted for å sikre at plantene tåler behandlingen.
- Skyll gjerne med Anti-klor særlig der hvor avløpsvannet skylles ned i en kum, i tilfelle kummen leder ut til en elv eller bekk.
pH: Nøytral
Dosering i vann:
5 ltr lavtrykksprøyte: 2,5 dl - 5 dl til 4,5 ltr vann.
10 ltr lavtrykksprøyte: 5 dl-1 dl til 9 ltr vann.
26ltr softwash tank: 10-20 dl til 24 ltr vann.